top of page

Kastrace je proti přírodě!

Je to hraní si na Boha!

Takže teď všechny kočky vykastrujeme a pak vymřou?!

Kočky loví jen nemocné ptáky!

NE.

Proti přírodě je nechat kočky trpět nemocemi a neléčit jejich zranění způsobená auty, železy nebo jinými lidskými vynálezy.

 

Proti přírodě je nechat kočky zabřeznout v necelém půl roce věku a nechat kotě rodit další koťata, o která se nemůžeme postarat a tak se jich zbavíme.

 

Proti přírodě je nechat kočky se bezhlavě množit a likvidovat tím biodiverzitu. Zdravý pták nemusí vždy uletět. Stejně jako neuletí mláďata ptáků, zajíců nebo třeba veverek.

c2.jpg

Proti přírodě je kočky nekastrovat a místo toho je usmrcovat jinými """"vybranými""" způsoby, jako je ubití, utopení apod.

 

Proti přírodě je alibismus, který brání člověku v kastraci kočky, takže to raději nechá na autech, jedu na krysy nebo sousedovic psu.

 

Kočky domácí jsou domestikovaná zvířata. Člověk si je k sobě připoutal a tak, jako se stará o psy, měl by se postarat i o kočky. Pokud máte kočku, jste podle zákona povinni se o ni postarat tak, aby nestrádala. To zahrnuje nejen krmení, ale i veterinární péči.

 

Nemáte na kastrace peníze? Jsou tu projekty, které vám s tím pomohou. Například Feliti - kastrační program v ČR nebo KasPro - kastrační program. Nechcete kastrovat, ale nechcete ani koťata? Máme jedinou radu - nepořizujte si kočku. Jsou jich plné útulky, ve městech jsou celé kolonie toulavých koček a neustálé rození koťat všechno jenom zhoršuje.

 

23.2. je mezinárodní den kastrací. Jak ho slaví vaše kočka?

bottom of page