top of page

DOGPOINT

Co si představíte, když se řekne útulek? Psy v kotcích, bez péče a na mrazu? Existují sice taková zařízení, Dogpoint k nim ale nepatří. Snaží se ze všech sil pomáhat psům bez domova, psům problémovým nebo zatoulaným. Dává jim nejlepší možnou péči, krmivo, trénink. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu se o své svěřence Dogpoint stará, aby jim stejně jako další útulky a azyly vytvořil důstojné podmínky pro život a zvýšil jejich šance na nový domov. Vy se teď můžete podívat na několik záběrů, které ve zkratce popisují jeden den v Dogpointu.

Chcete jim přispět? Můžete využít náš transparentní účet s číslem 6342051008/5500. Vybraná částka pak poputuje do dogpointích tlapek. Dále se můžete podívat na jejich stránky http://www.dog-point.cz, kde kromě aktualit najdete i to, co psi zrovna nejvíc potřebují. Díky virtuální adopci (kterou mají ve své nabídce mnohé azyly i útulky, stejně jako Dogpoint) můžete pomoci psům, kteří jsou například nemocní nebo ještě potřebují získat důvěru k člověku – přispějete jim tak na léky nebo speciální potřeby. V sekci Naši psi mimo jiné najdete současné i bývalé svěřence nebo ty, kteří ještě čekají v karanténě.

AZYL HANDIPET RESCUE

Azyl HandipetRescue CZ je další zařízení, které najdete v naší aplikaci. Jak vypadá provoz azylu, kde se starají o ty nejtěžší případy nemocných, týraných nebo postižených zvířat? Niky Vás provede videy, která vám představí některé svěřence a ve zkratce popíše to, s čím se každý den potýkají. Kromě časové a psychické náročnosti je provoz azylu velmi nákladný, protože se snaží poskytnout všem nemocným a hendikepovaným zvířatům tu nejlepší možnou péči. Chcete pomoci? Můžete využít náš transparentní účet 6342051008/5500, odkud peníze poputují rovnou do handipetích tlapek.

A co všechno patří k životu v azylu? Vstát ve dvě ráno, protože stav jednoho ze svěřenců se rapidně zhoršil, a jet s ním na veterinu. Přemluvit množitelku, aby nechala zvířata vykastrovat, a postarat se o zubožená a nemocná stvoření. Probdít nespočet nocí s novými a novými případy s vědomím, jakým peklem si tato stvoření musela projít. A že to peklo jim připravili lidé. A strávit stovky hodin v kanceláři nad nekonečnou administrativou, protože bez ní by tohle všechno prostě nemohlo fungovat.

I takové stránky má provoz azylů a zařízení, kde pečují o nemocná, týraná a hendikepovaná zvířata. Včetně Handipet Rescue CZ, který vám tenhle týden nechává nahlédnout do zákulisí. Chcete pomoci? Ve videu se dozvíte jak. Popř. navštivte stránku https://www.handipet.org/pomahejte-s-nami/, kde si z různých způsobů pomoci můžete sami vybrat.

PSÍ ŽIVOT

Psí život je jediná organizace svého druhu v ČR, která se stará o zvířata patřící lidem bez domova. Víc než 90% její činnosti spočívá v poskytování a financování veterinární péče nemocným, zanedbaným nebo týraným psům a kočkám. Pořádá velké očkovací akce, kontroluje své svěřence v terénu, vozí je na veterinu. Zaměstnanci navíc denně absolvují návštěvy v terénu, aby zjistili, jak se zvířatům daří.

Lidé pracující v organizaci Psí život nejenže pravidelně v terénu kontrolují stav zvířat patřících lidem bez domova, ale jezdí také řešit urgentní případy – jako třeba jeden sobotní večer koncem listopadu. Fenka Cony si po kastraci vylízala ránu a vytrhala stehy. Lidé z organizace ji proto ještě ten večer převezli na veterinu, kde fenku ošetřili. Veškeré podobné náklady pokrývá Psí život z finančních darů. Kvůli množství případů z letošního podzimu se však dostává do problémů. Chcete pomoci? Navštivte stránky: http://psizivot.com/chci-pomoci.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

„Pokud chtějí lidé pomoci, budeme moc vděční, když dar zašlou přímo přes naši dárcovskou platební bránu na našem webu http://www.psizivot.com/chci-pomoci. Všechny dárce VŽDY informujeme o tom, jakým zvířatům a jak jejich dar pomohl. Tento rok jsme poprvé s financemi v mínusu, a to kolem 250 000 Kč. Sešlo se nám hlavně teď na podzim několik hodně nákladných případů léčby, nemocných a zraněných zvířat a zároveň řešíme stále častěji kastrace koček a psů v různých lokalitách. Týdně vykastrujeme 2-3 zvířata a tyto náklady se nasčítají,“ říká ředitelka organizace Jarmila Pávková.

A jaké jsou příběhy jejich svěřenců? Na dalším videu můžete vidět Brita. V prosinci 2015 ho srazilo auto, jeho páníček nehodě o vlásek unikl a řidič bez pomoci ujel. Od té doby zůstal Brit bez jakéhokoli ošetření, jelikož jeho majitel neměl na veterináře peníze. 

O Britovi se pracovníci Psího života dozvěděli v květnu 2016. Vydali se za ním na Moravu a přesvědčil majitele, aby jim Brita svěřil do péče. Přebírali ho v zuboženém stavu. Veterinární vyšetření ukázalo, že má zlomeninu třináctého hrudního obratle a jeho úlomky v míše. Kvůli dlouhé časové prodlevě od zranění už operace nebyla možná. Pravá zadní noha byla sedřená na kost, měl kožní problémy a zánět močového měchýře.

Díky péčím a rehabilitacím už je však Brit zdravý. Pohybuje se s pomocí invalidnímu vozíčku. Je trvale v péči organizace Psí život.

Útulek Tibet

Útulek Tibet má okolo 150 svěřenců, z toho téměř stovku koček. Na videu můžete vidět venkovní voliéry, kde jsou kočky zdravé, ve vnitřních ubikacích jsou kočky s FIV a FeLV. Tyhle kočičí nemoci známé jako kočičí AIDS a leukémie často kočky odsoudí k životu v útulku. Je sice pravda, že nesmí přijít do kontaktu se zdravými kočkami, ale na lásce a vděčnosti jim to rozhodně neubírá. Je jen na zvážení každého, jestli dopřeje těmhle láskyplným zvířatům otevřenou náruč, nebo se jim vyhne obloukem. A to i přesto, že jmenované nemoci nejsou přenosné na lidi.

Ze 150 svěřenců Útulek Tibet je 10 psů – převážně starých a nemocných. Často se jedná o psy týrané, jak v případě Lízy a Agáty, dvou feneček, které mají polovinu těla paralyzovanou. Cit v zadních tlapkách sice mají, ale ani po roce a půl intenzivních terapií se nepodařilo je rozchodit. A tak při vycházkách řádí s vozíčkem. Fenečka ovčáka, kterou můžete vidět hned v úvodu videa, se jmenuje Meredith a má rakovinu. Naštěstí chemoterapie zabírá a prognózy jsou velmi dobré.

I přes smutné osudy tibetských svěřenců je z videa jasně patrné, kolik lásky a péče se jim dostává. Je úžasné, že taková zařízení existují. Jak dlouho existovat budou, je však otázka – Útulek Tibet je totiž v případě financí na konci s dechem.

Při 150 zvířatech, která mají v péči, najdou v Útulku Tibet čas, lásku a pohlazení pro každého jednoho z nich. V hlavních rolích se vám v dalším videu představí Lenny, třínohý slepý srneček, kterého našli na jaře 20115 u jeho mrtvé mámy. Doprovod mu dělá stará fenka Vendulka, která byla většinu života týraná. Dlouho byla agresivní a nikoho k sobě nepustila. Nakonec si její důvěru získal jeden člověk –  zakladatelka útulku Alžběta Humlíčková. Na závěr nemůže chybět Sid, hlavní tvář Tibetu, a pár opeřených dam zachráněných z velkochovu.

Sid se na našich facebookových stránkách objevil hned několikrát. Je totiž hlavní tváří úžasného zařízení Útulek Tibet. Stačilo málo a zemřel by krutou smrtí jako podvyživené sele. Manželé Humlíčkovi se ho ujali a dnes je Sid nejmajestátnějším členem útulku. Chcete vidět, jak vypadá taková prasečí láska? Koukněte na video nebo se domluvte předem s útulkem a zastavte se na návštěvu. A když s sebou přinesete něco dobrého na zub, Sid vám jistě poděkuje. Pokud útulku chcete pomoci, nezapomeňte navštívit jejich stránky http://www.utulektibet.cz/cs/pomozte.

Další připravujeme...

bottom of page