top of page

Kdy venčit psy v létě?

venceni1.jpg

Představte si, že...

…na vás pálí slunce

…jdete bosky po rozpáleném chodníku

…protože jste malincí, cítíte kromě spálené kůže i sálající vedro zespodu

…nemůžete se potit

…špatně se vám dýchá

…máte ukrutnou žízeň

…a přesto všechno nemůžete nikomu říct, že už nemůžete...

Něco takového zažívají psi, které vezmou majitelé na procházku městem během horkých slunečných dnů ven. A aby si to někteří mazlíci zvlášť užili, nechají je uvázané na slunci před obchodem, než si v klimatizované prodejně sami nakoupí.

Čím menší pes, tím větší dávku horka z rozpálené dlažby či chodníku dostává. K tomu připočtěte pálící slunce nad ním, kožich a nemožnost se pocením ochlazovat. Psi se totiž ochlazují dýcháním s otevřenou tlamou, ale někdy to zkrátka nestačí.

Připomeňme si proto pár důležitých pravidel

NEchoďte se psy ven v době největšího horka

NEnuťte je chodit po rozpálených chodnících, vybírejte polní cestu nebo travnatou plochu

NEnechávejte psy v autech! Ani s pootevřeným okýnkem!

NEpoužívejte fixační náhubky, ani takové, které psovi čumák obepnou (plastové). Správný košík nemá psovi sedět na milimetr těsně! Pes potřebuje dýchat s otevřenou tlamou – i během cesty MHD či vlakem

NEchlaďte psa poléváním studenou vodou! Přemístěte psa do stínu, namočte kus látky (tričko, ručník) a dejte ho psovi na břicho

NEpodceňujte jeho zdravotní stav! V případě, že se vám cokoliv nezdá, vyhledejte veterináře – upřednostněte odborníka před radami na internetu!

NEspoléhejte na štěstí. Stačí 2-3 minuty a váš milovaný parťák může zemřít na následky přehřátí

Prosíme, buďte ohleduplní. To, že zvířata neumí mluvit naší řečí neznamená, že se nám nesnaží říct, co je trápí. Stačí správně poslouchat.

venceni2.jpg
bottom of page