top of page
kdoJeMnozitel2.jpg

Kdo je množitel?

Množitel je člověk, který nehledí na povahu a tělesné disfunkce zvířat a množí je pro svůj zisk. Nezáleží mu na tom, že fena je už po druhém vrhu v jednom roce natolik vyčerpaná, že s každým dalším porodem se rapidně zvyšuje šance, že další štěňata se narodí s vrozenou vadou, nedovyvinutá nebo mrtvá. Nezáleží mu na tom, že feně každý porod ubírá na životě a že křížení ras, ke kterému často dochází, může vyústit v její uhynutí při porodu. Nehledě na to, v jakém stavu se narodí štěňata. Množiteli jde především o zisk, takže psům často nezajistí stravu, veterinární péči nebo alespoň důstojné podmínky pro život. Pro takového člověka je zvíře fabrika na peníze. Chcete radu? Na stránkách http://stop-mnozitelum.cz/ najdete vše potřebné.

Zachráněné psy z množírny v Kamenici má v péči i spolek Tety v akci. Vyprávění tety Evelin dokresluje to, jak se množitel podepsal na psychické i fyzické stránce zvířat.

 

 

„Je ráno. Začínám vytíráním, protože pejsci jsou zvyklí vykonávat svoji potřebu naprosto všude. Muffin a Margotka se zajímají o mop. Ostatní se krčí v pelíšku a předstírají, že nejsou. Jdu k pelíškům vyměnit deky, protože jsou počůrané. Když se přiblížím, všichni zběsile utíkají. Jdu pro léky. Vracím se. Muffin a Pedro mezitím rozšlapali novou loužičku. Jdu znova vytřít. Muffin štěká na mop. Ostatní opět předstírají, že jsou sádroví. Registruju bobek v pelíšku, jdu pro další deku. Něco jsem chtěla… aha, ty léky. Nakapat do očí Žužu. Jako jediná se mnou kamarádí. Je zlatá, olizuje mi ruku. 

Nakapat do očí Orionkovi a Muffinkovi. Orionka odlovím celkem snadno, bojí se, ale spíš předstírá sádrového pejska. Nakapáno. Ještě Muffin, nejmladší z naší smečky, 8 měsíců. Snažím se ho ulovit. Marně. Uklouznu po zbrusu nové loužičce, dobrý, vybrala jsem to. Všichni se rozštěkají. Muffin stále uniká. Hurá, mám ho. Kouše kolem sebe a šije sebou jak pytel blech. Nakapáno. Teď Figarovi nakapat do uší. Nevidím ho. Aha, krčí se za košem. Nejvystrašenější pejsek ze všech. Jdu pomalu, mluvím na něj. Sáhnu po něm, rozklepe se, cítím, jak se mu rozbuší srdce. Nakapáno. Figaro se utíká schovat za svoje kamarády. 

kdoJeMnozitel4.jpg
kdoJeMnozitel5.jpg

V kuchyni už se mi zatím uvařilo kuřecí maso a rýže. Nandávám jídlo do mističek. Nikdo se k nim neodváží. Přiblíží se na metr a hned zase utíkají. Dělám, že tam nejsem. Není to nic platné. Margotka štěká na misku. Aha, nerez misky. Oni se jich bojí. Vidí se tam jak v zrcadle. Jdu hledat jiné než nerez misky. Nemám 10 nerez mističek. Beru svoje misky na kompot. Zabralo to. Všichni hltají. Jdu pryč, aby se v klidu najedli. Zapínám pračku. Od včerejška 12 dek na vyprání. Vracím se k nim, sednu si na zem a pozoruju je. 10 párů vyděšených očí mě sleduje. Snažím se na ně mluvit. Fidorka začíná nesměle vrtět ocáskem. Odváží se blíž ke mně. Bojuje sama se sebou. Nakonec přijde. Krčí se, ale nechá se pohladit. Přiblíží se i Pedro. Můj pokus o pohlazení i jeho nevyšel, rafne mě do palce. 

Chovám Žužu na klíně. Kaštánek nervózně poštěkává, asi má o ní strach. Jdu pověsit ty deky. Zvoní telefon. Zájemci o Lipa. Omlouvám se, že nemám čas, mezitím zakopnu o kýbl s vodou. Opět se všichni rozštěkají. Jdu znova vytírat. Margotka to považuje za hru a kouše do mopu. Vrtí na mě ocáskem, ale když se snažím přiblížit, zdrhá. Opět zvoní telefon. Další zájemci. Vysvětluju, že ještě nejsou k adopci. Někdo zvoní. Česká pošta, veze deky. Hurá. Vracím se zpátky nahoru, něco se tam děje. Převrhnutá miska s vodou. Jdu opět vytírat a vyměnit deky v pelíškách…“

 

Vážně tolik potřebujeme malá roztomilá štěňátka přes inzerát?

bottom of page